Mé léto v Liverpoolu

Pamatuji si, jak jsem ještě nedávno brouzdala těmihle stránkami a pročítala si všechny články a teď jeden píšu i já. Tak jdeme na to!

Byl leden, já se neustále nemohla najít, a tak se mi v hlavě objevila myšlenka, že bych mohla odcestovat – nevěděla jsem kam a na jak dlouho, obepsala jsem pár agentur, ale nikdo nebyl tak rychlý a milý jako Ráďa s Kubou neboli LIFECHANGE 4U. Věřte nebo ne, jejich název je opravdu trefný nebo alespoň mně život změnili a pomohli mi se najít a zjistit, co od života vlastně potřebuji.

Nastal den D a já měla odletět a to naprosto sama, sbalila jsem ty nejdůležitější věci – kuráž, chuť zažít dobrodružství, trochu toho sebevědomí a strach jsem nechala raději doma. Samozřejmě jsem ze začátku měla pochyby, ale říká se, že když se bojíte, tak vám na té věci záleží. Odcestovat sama nebo s parťákem je velký výstup z komfortní zóny, ale když ho uděláte zažijete úžasné věci a svobodu.

První den po mém příletu mě čekalo uvítání, kluci už na mě čekali na letišti, dostala jsem dokonce e-mailem i plánek, kde se shledáme, ale já stejně šla z letiště ven a úplně na opačnou stranu.  Poté jsem se jela ubytovat společně s kluky, bydlela jsem hned vedle parku v klidnější ulici a v sharehouse (sdílené bydlení s Čechy, bylo nás dohromady sedm – tři páry a já). Měla jsem vlastní pokoj s velkou postelí (to je vždy to je nejdůležitější!) a měli jsme společné 2 koupelny, společenskou místnost alá obývák a kuchyň. Všichni jsme se snažili nějak respektovat sami sebe a šlo to, je to vše jen o zavedení nějakých pravidel.

Další den jsem měla pohovor na pokojskou v hotelu, a to v centru, vše to dopadlo skvěle a hned další den jsem pracovala. Dokonce jsem se na hotelu seznámila se super lidmi, s kterými si píšu do teď. Práce mi vyhovovala, dobrá pracovní doba a poměrně dobrý plat.

A teď k tomu Liverpoolu, co jsem tu prožila a co mi to vlastně dalo?

Liverpool má svá zákoutí a kouzelná místa, která musíte objevit. Je tam všechno, od zapadlých barů až po několika patrovou knihovnu s krásným výhledem. Lidé jsou tak moc milí a přívětiví, neustále se vás ptají, jestli jste okay a je to moc hezký. Když v Liverpoolu někomu řeknete : “Are you okay?”, určitě nic nezkazíte. Musím říct, že je hrozně moc jednoduché si Liverpool zamilovat, já osobně bych tam chtěla na nějakou dobu žít, protože jsem tam prožila super léto.

Nebojte se, že byste tam nepotkali žádné Čechy, těch je tam hromada a jsou to takoví dobrodruzi, spousta z nich tam žije a mají třeba i vlastní rodiny, někdo tam jezdí jen na léto.

 

Nevím, jestli jsem byla jeden z těch šťastlivců, ale mně se v Anglii dařilo snad všechno. Našla jsem si hrozně rychle kamarády, práci jsem měla hned druhý den od příletu, neustále jsme něco podnikali a bylo to zkrátka „very nice“.

 

Ráda vzpomínám na to, jak jsme grilovali společně v parku a jen tak seděli na dekách a povídali si, nic jsme neřešili a byli šťastní, nechyběly ani západy slunce u moře – rozhodně doporučuji zajít si k pláži, vzít třeba nějaké dobré jídlo či pití a jen tak sedět a žít, skvělé jsou také anglické snídaně, bary a hospůdky, festivaly nebo spousta dobrého (vegetariánského!:D) jídla. Taky jsem si oblíbila místní knihovnu s výhledem nebo různá muzea, která mají ve většině případů vstup zdarma.

Liverpool mi toho dal spoustu. Především skvělé lidi, s kterými jsem v kontaktu i nyní, zkušenosti, zlepšení angličtiny, zážitky, samostatnost a naučit se žít přítomností. Cestování je totiž jediná věc, kterou když si koupíte, tak vás udělá bohatší. A to opravdu platí, alespoň u mě ano. Podle mě si v Liverpoolu každý najde „to svoje“.

Děkuji moc klukům za skvělý přátelský přístup a za to, že tu vždy pro mě a ostatní byli, když bylo potřeba, taky děkuji za každou sekundu strávenou v Liverpoolu. Agenturu LIFECHANGE 4U můžu opravdu jen doporučit, protože s takovým přístupem se setkáte málokdy.

Mějte se krásně a užívejte si život a cestujte, protože jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete.

 

Daniela Bláhová

Chcete se na něco zeptat přímo Danči? Neváhejte jí kontaktovat.
Ms.Daniela@seznam.cz
IG : blahova_daniela

Zažij Anglii na vlastní kůži